Przepisy kulinarne - Internetowa baza smaku!

Najlepsze przepisy kulinarne w sieci.

  • Generator przepisów kulinarnych
    FrytkownicaSam dobierzesz przepis na danie które jesteś wstanie przyrządzić zaraz! Wybierz z listy produkty które masz w lodówce a system automatycznie podpowie przepisy jakie ich dotyczą!
    generator przepisów
Szukaj:
w
Przepisy na diete

Człowiek je po to, aby pozbyć się głodu i zaopatrzyć organizm w wszysytek składników i minerałów odżywczych, które są niezbędne do jego poprawnego działania. Potrzebne są one, aby utrzymać zdrowię. W obecnych czasach mówi się wiele o przypadłościach, które można hamować za pomocą odpowiednio ułożonej diety. Przykładowo schorzenia układu sercowo-naczyniowego, tj. arterioskleroza, niedokrewienia serca, na ogół pojawiają się u jednostek których sposób odżywiania się obradza w tłuszcze zwierzęce i choresterol, które pochodzenie swe bierze od tłustych mięs, jaj, masła, żółtka, czy żółtego sera. Odpowiednia dieta to taka, która nie dość, że jest skuteczna i zaopatrywuje organizm w potrzebną energie, stanowi zabezpieczenie utrzymania zdrowia i dobrej kondycji organizmu to daje również radość z jedzenia . Jak więc ona powinna wyglądać? Przeczytaj poniższe rady, i korzystaj z nich, aby osiągnąć apogeum zdrowia.

1) Ubogo w tłuszcze i choresterol.
W tym jak się odżywiasz powinno się podjąć decyzję, aby zredukować uczestnictwo tłuszczów pochodzącego z masł, tłustych mięs, podrobów, wędlin, pełnotłustego nabiału, żółtek jaj, na interes tłuszczów roślinnych, oraz tłuszczu pochodzących z ryb morskich. Posiadają one potrzebne nienasycone kwasy tłuszczowe, które są potrzebne człowiekowi, a organizm nie potafi ich sam wygenerować. Potrzebne są one, ponieważ są istotne w procesie budowy i działania wszystkich komórek organizmu. Oleje pochodzenia roślinnego są także wrodzonym źródłem związków, które przyczyniają się do redukcji cholesterolu we krwi na skutek obniżenia jego pochłaniania z przewodu pokarmowego.

2) Być bogatym w warzywa i owoce.

Obowiązkowo wszystkie spożywane posiłki powinny być zaopatrzone w warzywa. Najlepszym rozwiązaniem jest uzupełnianie ich, a raczej dodawanie do nich przeróżnych złożonych sorówek. Im bardziej ubogacone warzywa, tym większa ilość wartościowych witamin i składników mineralnych w które zaopatrujemy nasz układ. To warzywa powinny być najbardziej elastycznym czynnikiem niemal każdego posiłku. Nie można też nam zapominać o owocach. Dzienna liczba spożywania ich nie powinna być mniejsza niż dwie porcje. Przykładowo możesz zjeść np. jabłko, kiwi, albo pomarańczę. Zarówno owoce, jak i warzywa dostarczają wartościowy błonnik pokarmowy, który pochłania nadmiar tłuszczu oraz cholesterolu, a także trucizny wychodzące z niestrawionych składników diety. Są również bogate w wiele witamin i dostarczają dużo energi.

3) Nie zapominaj o... pełnowartosciowym białku.
Białko jest produktem, które powinno być dostarczane organizmowi przynamniej trzy razy w ciągu doby. Perfekcyjnym ich źródłem są białe mięsa drobiu, mięsa chude, wędliny wołowe, chude i półtłuste ryby, chude twarogi, jogurty i kefiry, a także białko które znajduje się w jajach. Mięsa najlepiej gotować tradycyjnie na parze. W grę wchodzi pieczenie, duszenie jak i również grillowanie. Najgorsze z możliwych wariantów jest smażenie zwłaszcza w panierce w mocno nasyconej tłuszczem. Nadmiary tłuszczów są przyczyną rakotwórczych związków oraz znacznie zwiększają choresterol we krwi.

4) Pieczywo, kasza i ryż... spożywaj wiele pełnoziarnistych produktów zbożowych!
Produkty te są głównym źródłem energii w organizmie. Uzupełniają nas w dużą ilość witamin tj. witaminy grupy B, witamina E i cynk, które stanowią mocny przeciwutleniacz chroniący m.in. choresterol przed utlenianiem i ukazywaniem się zmian arteriosklerozy w ścianach naczyń krwionośnych. Są pewnym źródłem błonnika pokarmowego, który pobudza ściany jelit i reorganizuje ruch kału.

5) Nie jadaj fast-foodów, unikaj słodyczy!
Nie podjadaj słodyczy, opieraj się ciastom i czekoladzie! Podnoszenie się poziomu  cukru we krwi po przez zjadanie duzych ilość słodyczy może być dla człowieka     niebezpieczne. Rozregulowują one gospodarkę weglowodanową w orgamizmie. Czasami zamiast słodyczy lepiej jest sięgnąć po słodkie jabłko, owocowy jogurt albo chrupiącą marchewkę. Unikaj lokali z jedzeniem fast-food! Zero hamburgerów, pizzy i innych produktów zawierających dużą mieszaninę jedzenia bogatą w tłuszcze. Lepiej zjeść tradycyjny obiad w restauracji. Staraj się więc zawsze poszukiwać lokali z pożądnymi posiłkami. Jadanie 4-5 posiłków dziennie powinno wystarczać.  Pij dużo wody, ok. 2 litrów dziennie. Dobrze jest też napić się herbaty, szczególnie do śniadania i kolacji. To jak się odżywiasz, wpływa na sposób twojego prawidłowego funkcjonowania. Nie zapominaj o  tym!

Projekt i realizacja: