Przepisy kulinarne - Internetowa baza smaku!

Najlepsze przepisy kulinarne w sieci.

  • Generator przepisów kulinarnych
    FrytkownicaSam dobierzesz przepis na danie które jesteś wstanie przyrządzić zaraz! Wybierz z listy produkty które masz w lodówce a system automatycznie podpowie przepisy jakie ich dotyczą!
    generator przepisów
Szukaj:
w
Artykuły

Rola substancji odżywczych

Aby organizm człowieka mógł prawidłowo funkcjonować potrzebuje nie tylko ruchu, powietrza, wody, ale również musi otrzymywać w codziennym pożywieniu konkretne składniki odżywcze w odpowiednich ilościach i proporcjach, w tym: węglowodany, białka, tłuszcze, błonnik, witaminy, składniki mineralne, aminokwasy, enzymy oraz związki fitochemiczne (barwniki roślinne), m.in. flawonoidy, kwasy fenolowe i inne.

SkomentujCzytaj więcej

Żywienie w fast foodach

Co nam daje jedzenie fast foodów? Czy gwarancja, że są wykonane z zdrowych produktów to prawda? Wiele jadalni z niezdrowym jedzeniem oferuje jedzenie typu pizza, frytki, smażone kurczaki itp.. Produkty te nie wiele wnoszą do naszego organizmu. Zaierają one nade wszystko dużo tłuszczu i węglowodanów, natomiast małe ilości białka oraz witamin, głównie witaminy C, której znajdują się tylko śladowe ilości. W jadalniach takich często przy tworzeniu produkcji filtruje się olej i zmienia raz na jakiś czas.

SkomentujCzytaj więcej

Kuchnia regionalna

Kuchnia regionalna, typowa dla danej części kraju cieszy się coraz większym zainteresowaniem.
W następstwie tworzone są restauracje regionalne, oraz powszechne stają się dania podawane w pensjonatach oraz powstających w ogromnych ilościach ośrodkach agroturystycznych. Najlepszym tego wzorem może być kuchnia Podhalska, która na ogół kojarzy się z oscypkami. Na prawdę jest to ser, na który natrawić możemy głównie w górach, co najmniej autentycznego wyrobu. Duża liczba górali zajmująca się wypasaniem owiec postanawia wyrabiać tego rodzaju sery. Sery te akceptowalnie mogą być wędzone i niewędzone, kozie i owcze, a także z mlekiem krowim.

SkomentujCzytaj więcej

Przepisy na diete

Człowiek je po to, aby pozbyć się głodu i zaopatrzyć organizm w wszysytek składników i minerałów odżywczych, które są niezbędne do jego poprawnego działania. Potrzebne są one, aby utrzymać zdrowię. W obecnych czasach mówi się wiele o przypadłościach, które można hamować za pomocą odpowiednio ułożonej diety.

SkomentujCzytaj więcej

Zdrowe Odżywianie

Współcześnie sporo ludzi spostrzega, że zachowanie zdrowego trybu życia jest niezbędnym elementem, który jest odpowiedzialny za kondycję naszego zdrowia. Wszyscy z nas wiedzą, że w akutalnych czasach na nieszczęście przeciętna wieku ludności stopniowo maleje, a co za tym idzie, wielu z nas jest narażonych na szybszą śmierć, w rzeczywistości młodym wieku. Jak należy postępować, żeby być żywym przez dłuższy okres czasu?

SkomentujCzytaj więcej
Projekt i realizacja: